טיולים מאורגנים לשומרי מסורת קוסטה ריקה וגואטמלה

16 יום
תאריכי יציאה
09.02.20
יעד
דרום אמריקה
בקצרה על הטיול
מסלול מיוחד מותאם לשומרי מסורת
 • מועדי יציאה
 • תכנית הטיול
 • מפה
 • כלול / לא כלול
 • תנאי ביטול

יעד
דרום אמריקה Discover דרום אמריקה

טיול מאורגן לקוסטה ריקה וגואטמלה – מועדי יציאה

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך
09.02.20 23.02.20
 • יום 1 - א'
 • יום 2 - ב'
 • יום 3 - ג'
 • יום 4 - ד'
 • יום 5 - ה'
 • יום 6 - ו'
 • יום 7 - שבת
 • יום 8 - א'
 • יום 9 - ב'
 • יום 10 - ג'
 • יום 11 - ד'
 • יום 12 - ה'
 • יום 13 - ו'
 • יום 14 - שבת
 • יום 15 - א'
יום 1 - א'

הגעה לסאן חוזה

המדריך המקומי שלכם והנהג יפגשו אתכם מחוץ לטרמינל וייקחו אתכם למלונכם בסאן חוזה.

יום 2 - ב'

סארצ'י- סיור קפה – קומבו קנופי וסופרמן – ארנל

הבוקר נסיעה לאזור ארנל הממוקם בחלקו הצפוני של מחוז אלחוואלה קרוב לגבול עם ניקארגוואה. באזור תאכלו למצוא מראות נוף מגוונים ומרהיבים. הר הגעש ארנל הוא האתר התיירותי המרכזי. הגשמים הטרופיים מרעננים את האדמה ומותירים אותה לחה וירוקה והעמקים מלאים בצמחייה טבעית, נהרות גדושי מים, מעיינות חמים, לגונות, חיות בר ופארקים לאומיים. בדרך, ביקור בעיירה הציורית סארצ'י, שמוכרת בדכות הצבעוניות החדה והעשירה של הבתים, העגלות הצבעוניות מעץ והרהיטים שהתושבים מייצרים. לאחר מכן, סיור במטע הקפה "אספיריטו סנטו" המציג את תהליך הכנת הקפה הקוסטריקני המפורסם, בסיומו תאכלו לקנות קפה ומוצריו.
לאחר מכן תצאו לקומבו קנופי מעל צמרות העצים לאורך 500 אקרים מהן נשקף נוף נפלא של היער. 8 כבלים, 11 פלטפורמות, 3 מסלולים, 2 גשרים תלויים וטרזן סווינג סה"כ 845 מ'. אחר כך – כבלים אתגריים – 3 כבלים תואמים לחוויה זוגית. הכבל הארוך ביותר הוא 750 מ' (ניתן לגלוש גם כ"סופרמן"), מגדלי פלדה, גשרים תלויים, מהירות תנועה 80 קמ"ש, 150 מ' מעל לעמק הנסתר.

יום 3 - ג'

קניו נגרו – עץ האיגואנות – חוות דון חואן – ריקודים עממים בבי"ס ג'ואקי – מעיינות חמים פארדייז – ארנל

הבוקר יציאה לסיוון לוס צ'ילס, עיירת גבול הנמצאת כ-5 ק"מ מהגבול עם ניקראגוואה, ממנה שטים בספינה בנהר ריו פריו לשמורת קניו נגרו. השמורה מהווה מקלט למגוון רחב של ציפורים וחיות שמצו בה מקלט כגון קופים, לטאות תנינים, עטלפים זוחלים ועוד, השוכנים בין הצמחייה השופעת. הסיור מלווה במדריך מקצועי המסביר על החי והצומח שבאזור. בדרך חזרה ביקור בעץ האיגואנות לצפייה בחיה המיוחדת הזאת.
בהמשך ביקור בחוות פינקה בוריו, לחוויה מקומית אוטנטית. החווה ממוקמת כ-5 דקות מהעיר פורטונה, בבעלות דון חואן חקלאי קוסטה- ריקני העובד בשיטות מסורתיות. גידולים אורגניים, מטעי פירות וירקות אורגניים אקזוטיים, מקצתם לא מוכרים, נלמד על שימושם בתעשייה המקומית ועל תכונותיהם המיוחדות. החווה עצמה ממוקמת ביער ראשוני יפיפה, המושך באופן טבעי מינים רבים של בעלי כנף וחיות אחרות. בהמשך הסיור תחזו בתהליך המרתק של הכנת ה"גווארו", משקה חריף המופק מקני סוכר, ובמו ידיכם תכינו ותטעמו את המשקה הדולסה המקומי המופק גם הוא ממיצוי קני הסוכר. לאחר מכן, נצפה בריקודים עממיים של ילדי בי"ס ג'וארו.
בערב רחצה וארוחת ערב במעיינות חמים פארדייז להנאה ולמרפא.

יום 4 - ד'

מונטה וורדה – גשרים תלויים – תצוגת זוחלים

לאחר ארוחת הבוקר תמשיכו לאזור סנטה הלנה ומונטה וורדה. נוף מרהיב של מפרץ ניקוייה ואיי האזור ילוו אתכם לדרך מכוסה יער המכונה "ההר הירוק" (מונטה וורדה). משנת 1951 חיה במקום קהילת צפון אמריקאים (קווקרים) מבודדת בגובה של 1400 מטר ששמרה על האזור בעזרת אירגונים פרטים והפכה אותו לשמורה ביולוגית עשירה במערכות אקולוגיות בהן המבקרים נפגשים עם בעלי חיים של סביבה מוגנת זו.

עם הגעתכם תצאו למסלול של 2.5 ק"מ בתוך היער, במהלכו תימצאו 6 גשרים שונים המרכיבים את מערכת הגשרים של הפארק, אורכם נע בין 66 מ' – 236 מ' וגובהם הוא בין 100 מ' – 150 מ'. בהמשך תצוגת זוחלים מרהיבה בה תצפו בנחשים מסוגים שונים וצפרדעים מיוחדות וצבעוניות. ארוחת ערב כשרה במלון.

יום 5 - ה'

מונטה וורדה – סיור בשמורת המלון – סחור העטלפים – סיור לילי

הבוקר נצא לסיור רגלי ביער העננים של המלון. הסיור מאפשר הצצה אל המערכת האקולוגית של היער העננים וההליכה בו מגלה את הגן הירוק והעשיר באזור, שרכים, פרחים ומיני צמחים חסרי שורשים הדגלים על העצים והשיחים. העננים המתקבצים מעל למדרונות מספקים את הלחות הדרושה לקיום הצמחייה שופעת החיוניות. שורשים מתנודדים וגפנים מטאטאים את השבילים. האוויר עשיר בציוצי ציפורים וקולות של חיות היער הקטנות ולפעמים גם ניתן לשמוע את צווחותיו של הקוף המיילל. אחר כך הגעה לחוות העטלפים של דר' ריצ'רד, זואולוג בכיר בתחום העטלפים. היכרות עם העולם המיוחד במינו של היונקים המעופפים. לקראת ערב, סיור לילי בשביליו של יער עננים וצפייה בציפורים הנמות, לטאות, צפרדעים, קיפודים, בעלי זנבות, נחשים ועוד.

יום 6 - ו'

סיור בסאן חוזה -

לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון סאן חוזה. עם ההגעה נצא לסיור רגלי בעיר שבו ניראה את בניין "אסיפת המחוקקים" (בית הנבחרים), הפארק הלאומי, התיאטרון הלאומי, בקתדרלה העירונית ונבקר בשוק האומנים.

יום 7 - שבת

סיור בסאן חוזה – סאן חוזה

מנוחה ותפילות בקהילה היהודית.

יום 8 - א'

הר געש אירזו – אורוסי - קרתאגו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בהר הגעש אירזו, עמק אורוסי וקרתגו. הר הגעש אירוזו הוא הגבוה ביותר בקוסטה ריקה, ונודע בזכות בריכות המינרלים הצבעוניות והמרהיבות שבו. אחר כך נגיע לעמק שופע ירוק של אורוסי שהינו אתר ההתיישבות הספרדית הראשונה, בו נבקר בכנסייה איגלסיה קולוניאל דה אורוסי, הכנסייה הראשונה שנבנתה על אדמת קוסטה ריקה. בקרתגו נבקר ב- בסיליקה דה נאוסטרה סנורה דה לוס אנג'לס ששוקמה לפני 80 שנה לאחר שנהרסה ברעידת אדמה.

יום 9 - ב'

הר געש פואז – שדה"ת – גוואטמלה סיטי

הבוקר נצא לסיור בהר הגעש פואז, שם תצפו בלועו העצום המשתרע על פני 1.5 ק"מ באתר גייזרים מהגדולים בעולם, הר הגעש פעיל אך בטוח לתצפית.משם נסיעה לשדה התעופה בהתאם למועד הטיסה. עם הנחיתה בגוואטמלה סיטי נמשיך למלון שלנו.מומלץ להגיע לדלפקי חברת התעופה שעתיים לפני מועד הטיסה.זמן נסיעה משוער כ- 25 דקות.

יום 10 - ג'

פקאייה בסוסים – חוות לה אזוטיה – קאסה ק'חום – מוזיאון השוקולד

הבוקר נצא לביקור קצר בהר הגעש פאקאיה שגובהו כ- 2500 מ' מעל פני הים. זהו הר פעיל ומרשים ביותר. תחילת הטיפוס הינה מהכפר סאן פרנסיסקו סאלאס ויכולה להמשיך כשעה וחצי. תחילת השביל תלולה יותר אך בהמשך נעשית מתונה יותר כלפי היער. שבילי הפארק מתוחזקים היטב ולשלטי ההסברה הרבים, מוסיף המדריך מידע נוסף על הסביבה, משם מנשיך בביקור במרכז התרבות "לה אזוטאה", לסיור מודרך בחוות הקפה "לה אזוטאה" בה נתוודע לתהליך ייצור הקפה הגווטמאלי המשובח. משם נמשיך למוזיאון הקפה בה נלמד על ההיסטוריה שלו.
במרכז עצמו נמשיך לביקור במוזיאון ומרכז מחקר שנועד לשמר את המוזיקה המסורתית של שבטי המאיה בגוואטמלה – קאסם קוחום, בו נאכל לצפות באוסף האיכותי של כלי הנגינה הייחודיים לבני השבט ולקבל הסבר גם על השמלות המסורתיות של מחוז סקטאפאקווז.
אחר כך נבקר במוזיאון השוקולד – בני המאיה היו הראשונים שהתחילו להשתמש בפולי הקקאו כחלק מהמערך הקולינרי שלהם וגוואטמלה היא אחת הארצות הנחשבות בעולם כיצרנית של שוקולד. במוזיאון ילמד המבקר על ההיסטוריה של השוקולד וכל השלבים של תהליך ייצורו. בעת הביקור במוזיאון ייערך סיור מודרך המציג את תהליך ייצור השוקולד כולו החל מקטיף הפולים במטע הקקאו, קלייתם, קילופם, ריכוכם, טחינתם, הפיכתם לעיסה ועד לעיצובו לצורתו הסופית כשוקולד. עיסת הקקאו משמשת בסיס למשקה הקקאו המסורתי של בני המאיה. אחר כך יוכלו המבקרים להשתתף בסדנא ולהכין להם משקה קקאו בנוסח המאיה ובנוסח האירופאי ובסופו, יוכלו המבקרים לעצב ולהכין את קופסת השוקולד שלהם שייקחו עימם.

יום 11 - ד'

אגם אטיטלן – סנטיאגו אטיטלן – סאן חואן לה לגונה – סאן אנטוניו דה פאלופו

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת, יציאה לכיוון אטיאלן. נשוט בספינה לסנטיאגו אטיטלאן שעל גדותיו שעל אחד האגמים היפים בעולם – אגם אטיטלאן שנוצר מקלדרה (תוצאה של מפולת הר געש) והוא מוקף בשלוש הרי געש מרשימים (סאן פדרו, אטיטלאן וטימילאן) וב- 12 כפרי המאיה- קאציקל ומאיה- צוטוהיל. נבקר בסנטיאגו אטיטלאן ונלמד להכיר את הפולחן של האל מקסימון הנערץ ע"י תושביה. בסנטיאגו ניתן למצוא מגוון רחב של חפצי אומנות, אריגים צבעוניים, תגליפי עץ וציורים בסגנון הנאיבי. נבקר בבית מלאכה ונלמד להכיר את חייהם של תושבי הכפר. אחר כך נבקר בכפר המאיה צוטוהיל סאן חואן לה לגונה הציורי שלחוף אגם אטיטלאן בו נמצא את המסורות והמנהגים שלו התלבושות והצבעים המיוחדים רק לו. אחר כך נמשיך לסאן אנטוניו דה פאלופו בו נבקר במרכז לטווית אריגים צבעוניים ובכנסייה המקומית.

משם נמשיך לגוואטמלה סיטי, ארוחת ערב במלון.

יום 12 - ה'

סולולה – צ'יצ'יקסטננגו – פסקואל אבאך

הבוקר ניסע לעיר סולולה שלחוף אגם אטיטלאן ולהנות מהשוק הססגוני האופייני להרי גוואטמלה בהיותו "שוק אמיתי" המיועד לרווחת התושבים. משם לצ'יצ'יקסטנאנגו שהינה מרכז שבט המאיה קיצ'ה ומפורסמת בשוק הפתוח הססגוני והציורי בו מתנהל מסחר של ירקות, פירות, פרחים, דגנים, חיות, טקסטיל וחפצי אומנות. ימים חמישי וראשון הינם ימי המסחר הערים ביותר.ינתן זמן קניות. מהשוק נמשיך לבית הקברות של העיר האופייני לתרבות הגוואטמלית המאמינה בחיים שלאחר המוות ובגלגול נשמות המקום והפך לאתר תיירותי לנוכח צבעוניותם של הקברים. נבקר בכנסיית סנטו תומאס המפורסת בזכות התפילות לאלוהי המאיה הקדמונים והפולחנים המסורתיים שמקיימים בה בני השבט קיצ'ה. נמשיך לפסקואל אבאך, המזבח עם פסל האל שעל שמו נקרא. המזבח נמצא על ראש הר טוראך, שבשלו נקרא "ההר המקודש" והינו עתר פולחני היסטורי מהחשובים ביותר במסורת המאיה שעד היום באים אליו שאמנים מכל רחבי גוואטמלה לחניכה בטקסים ופולחנים.

יום 13 - ו'

איקזימיץ' – סיור בכפרים שמסביב לאנטיגווה


לאחר ארוחת הבוקר יציאה לכיוון אנטיגווה. בדרך נעצור לבקר באתר הארכיאולוגי איקזימיץ' הממוקם בעיר טקפאן שהייתה בירתה לשעבר של המאיה – קאקצ'יקואל ובשנת 1524 שונתה לבירתה הראשונה של גוואטמלה ע"י הכובש הספרדי פדרו דה אלווארדו. האתר כולל מספר מקדשים בצורת פירמידה, ארמונות ו-2 אולמות נשפים בסגנון מסואמריקני. ההיסטוריה של איקזיביץ' רווית מלחמות בין ממלכות ה- קאקצ'יקאל וה- קויצ'ה והיא נבנתה במיוחד כדי להגן על תושביה. חורבות איקזימצ'ה הוכרזו בשנות ה-60 כאתר לאומי. אחר כך נמשיך בביקור במספר כפרים הסוססים את אנטיגווה. נתחיל בביקור בסיאודד ויאחה בה נחזה בכנסיה המרשימה (המועטרת בחזית שלה), העיר שנוסדה ב-1527, נחרבה 14 שנים לאחר מכן בהתפרצות של הר הגעש אגואה ששחרר שטף אדיר של מים שהיו כלואים במכתש שלו. המים הציפו את העיר עם טונות של סלעים ובוץ.
סאן אנטוניו אגואסקליאנטס הינה עיר קטנה המפורסמת בזכות עבודות הטקסטיל הססגוניות של נשות העיר המתהדרות בלבוש מסורתי, צבעוני ואיכותי ביותר. טווית הצמר ע"י נשות העיר נעשית בשיטות המסורתיות העתיקות. משם נעבור לסאן חואן אל אביספו שלמרגלות הר הגעש אגואה. האטרקציה בעיר זוהי הטירה של הבישוף הראשון של אביספו והכנסייה בסגנון הבארוק.

יום 14 - שבת

סיור באנטיגווה

לאחר ארוחת הבוקר סיור רגלי בעיר אנטיגווה שמחזירה את המבקר לאחור בזמן. רחובותיה מצופי אבן ושיחי בוגנויליה בוקעים מבין החורבות, חזית הבתים הצבועות פסטל תחת גגות הטרה- קוטה, גנים ציבוריים עשירים, מעיינות ונוף דרמטי הנוצר מהיותה מוקפת בשלושה הרי הגעש- אגואה, פואגו ואקאטנאנגו. לכן אנטיגווה נחשבת לאחת הערים הקולוניאליות היפות ביותר באמריקה ונשוא הצהרת יונסקו כאתר היסטורי תרבותי של האנושות. נתחיל בביקור במרכז ההיסטורי של אנטיגווה החל מהכיכר המרכזית ובהמשך ביקור בכל המונומנטים של העיר, כולל: מנזר לה מרסד, הריסות הקתדרלה ומוזיאון סן פרנסיסקו.

יום 15 - א'

סיור בגוואטמלה סיטי

לאחר ארוחת הבוקר תצאו לסיור בגוואטמלה סיטי הנחשבת כעיר הגדולה ביותר במרכז אמריקה, לגוואטמלה סיטי היסטוריה עשירה המגיעה עד לתרבות המאיה העתיקה ששרידיה שמורים היטב במוזיאונים בעיר. שימור התרבות ומסורת המאיה ומנהגיה מקודמים היטב באמצעות מוסדות העיר המרכזיים והמוזיאונים. במהלך הסיור נבקר בבית הקונגרס, בארמון הנשיאות ובקתדרלה.
אחר כך נמשיך למוזיאון איקצ'ל דל אינדיגנה שבו מוצגות תערוכות קבועות של אריגים ותלבושות אוטנטיות של אנשי המאיה ילידי גוואטמלה שמכיל גם ציורים, תערוכות אינטראקטיביות של אופן אריגת הבדים בכיכר המרכזית, נמשיך לביקור במיוז פופול ווהו המוזיאון לארכיאולוגיה ואתנולוגיה שנחשב למוזיאון הלאומי של גוואטמלה ומוקדש כולו לשימור ומחקר של הארכיאולוגיה והאנתולוגיה של תרבות המאיה ומנהגיה. משם נמשיך לשדה התעופה ונמשיך לארץ הקודש ישראל.    

 

עוד על דרום אמריקה

המחיר כולל:
• טיסות בינלאומיות  בחברת תעופה סדירה תל אביב –  סאן חוזה דרך יעד ביניים
• טיסה פנימית בין סאן חוזה לגוואטמלה.
• ארוחות בוקר קונטיננטלית ממוצרים מותרים  + 13  ארוחות ערב חמות וכשרות .
• אוטובוס תיירים ממוזג
• לינה במלונות מדרגת תיירות טובה/ראשונה
• סיורים וכניסות לאתרים כמפורט בתכנית
• הסעות והעברות
• מדריך מנוסה מצוות טיולי סנטר נסיעות + מדריך מקומי דובר אנגלית
• כניסות לאתרים המצוינים בתוכנית הטיול

המחיר אינו כולל:

• מיסי מקומיים בחו"ל (ישולמו ישירות בחו"ל ע"י הנוסעים).
• הוצאות הנושאות אופי אישי.
• טיפ למדריך הישראלי (5$ לאדם עבור כל יום  טיול)
• כל פרט שלא מופיע תחת הסעיף כולל .
• מתן תשר לנותני השירותים בחו"ל

חשוב לדעת!!!
יציאה ו / או חזרה שלא במסגרת הקבוצה תהיה כרוכה בתוספת של 50 $  עמלת משרד + תוספת דמי השינוי שיקבע ע"י חברת התעופה בהתאם לפינוין הטיסה המבוקשת.
ביטוח רפואי ומטען ( מומלץ לעשות ביטוח הכולל ביטוח דמי ביטול החל מרגע ההרשמה )
המסלול מתאר את האתרים ומקומות הביקור, אך לא בהכרח את הסדר אשר יכול להשתנות בהתאם לזמני הטיסה, מצב התנועה בדרכים וזמני כניסת שבת.

תקנון דמי ביטול

תנאים כללים ותקנון דמי ביטול

 

תנאים כללים

הטיולים המוצעים באתר סנטר נסיעות בע”מ ובהצעות המתפרסמות על-ידי סנטר נסיעות בע”מ מדי פעם לציבור הרחב כפופים לתנאים המפורטים להלן ועצם הרשמת הנוסע לטיול והשתתפותו בו מהווה את הסכמתו המפורשת לתנאים אלו.

מחירי הטיול נקבעים בדולרים ומחושבים לפי שער העברות והמחאות כפי שפורסם ביום העסקים האחרון שקדם למועד התשלום ומבוססים על תעריפי עלות השירותים הנכונים ליום הדפסת החוברת. כל שינוי עשוי לגרור שינוי במחיר .

 

כללי

מסלולי הטיולים והביקורים באתרים השונים מתוכננים על סמך ההיכרות והניסיון הרב שצברנו . יחד עם זאת ייתכנו לעיתים שינויים בשל גורמים בלתי צפויים שאינם בשליטתנו שיביאו לשינוי בתאריכים , בסדר הביקורים , בלינות , בטיסות וכדומה . מטרתנו כמובן לקיים את המסלול כמתוכנן במלואו וברמה המובטחת אך אנו שומרים לעצמנו את הזכות לביצוע השינויים המתחייבים . הקריטריונים לדירוג שירותי התיירות , אמינותם וטיבם אינם אחידים ולא תמיד תואמים את אמות המידה המוכרות לנו . יש לקחת עובדה זו בחשבון ולראותה כחלק מחוויית הטיול והמפגש עם המדינות שבהן אנו מבקרים .

 

תשלום

הרשמה לטיול המפורט בחוברת זו ובכל פרסום אחר תיעשה במילוי טופס הרשמה ע"י סוכן הנסיעות ובחתימת הנוסע . עם ההרשמה תשולם מקדמה של 300$ בטיולים לאירופה ו- 400$ בטיולים ליעדים אחרים . השתתפות בטיול מותנית בכך שהמארגנים קיבלו מהנוסע את מלוא התשלום עבור השירותים שהוזמנו , לא יאוחר מ-15 יום לפני מועד ההתחלה של הטיול . המארגנים יהיו רשאים לבטל הרשמת נוסע במקרה שלא שולם להם מלוא התשלום כמפורט לעיל . כל תוספת עלות הנובעת משינוי שערי המטבע , מחירי כרטיסי הטיסה , עלויות הלינה בבתי המלון, התחבורה , מס' נמל , כרטיסי כניסה לאתרים השונים וכיו"ב – יחולו על הנוסע בלבד . כספי הלקוחות מובטחים כמתחייב מתקנות שירותי תיירות .

 

שינויי מחירים/שערי חליפין

המחירים בטיולי סנטר נסיעות בע”מ נקבעו על פי מחירי הטיסות, שרותי הקרקע, מיסים, מחירי דלק ושערי חליפין בין מטבעות מקומיים לפי יעד הטיול לדולר ארה"ב, לרבות יחס יורו- דולר ו/או פאונד אנגלי –דולר נכון ליום ההזמנה.

כל התייקרות באחד הרכיבים הנ"ל, תגרור תוספת תשלום למחיר הטיול , עלות התוספת תפורסם באתר האינטרנט של סנטר נסיעות בע”מ ותשולם ע"י הנוסעים.

 

השתתפות בטיול

המארגנים רשאים לדחות בקשת הרשמה או לבטלה לגבי כל נוסע אשר על פי שיקול דעתם אינו מתאים להימנות עם משתתפי הטיול ללא כל צורך לנמק עמדתם . על הנוסע להודיע למארגנים טרם הרשמתו על כל מגבלה בריאותית או אחרת שעשויה להקשות על השתתפותו בטיול. המארגנים רשאים להפסיק השתתפות נסע בטיול , אשר יש בה משום פגיעה או הפרעה למהלכו התקין של הטיול , על פי שיקול דעתם . יציאת כל קבוצה מותנית בהשתתפות 25 נוסעים לפחות ואין הגבלה על מספר מקסימלי של משתתפים . בטיול ישתתפו נוסעים כמספר מקומות הישיבה באוטובוס .

 

הרכב המשתתפים

הטיולים המתפרסמים באתר סנטר נסיעות בע”מ ובהצעות המתפרסמות מדי פעם בפעם ע"י סנטר נסיעות בע”מ פתוחים להרשמה לכלל הציבור . לא תתקבל תלונה ו/או טענה בנושא גילאי המטיילים ו/או מצב בריאותם ו/או כישוריהם . טיולים התחומים בקבוצות גיל הנם בבחינת המלצה בלבד . אין באפשרות החברה לוודא באופן מוחלט התאמת הגיל , ולא תתקבלנה טענות על חריגה מהגבלות הגיל.

 

החזרים

סוכני המארגנים , נציגיהם , מלווי הקבוצה או כ אחד אחר אינם מוסמכים להחזיר או להבטיח החזרת כספים כלשהם או להסכים לכל חריגה מהתנאים המפורטים . לאחר יציאת הקבוצה מהארץ לא יוחזרו כספים עבור כל חלק של טיול או אירוע בו לא השתתף הנוסע , לרבות סיור , קטע מסיור , או מסלול בו לא נסע , ארוחות שלא נוצלו , בתי מלון , כניסה לאתרים וכיוצא באלה . נוסעים שיוותרו מראש על שירותי תיירות ויקבלו אישור לכך יזוכו בהתאם ולפי תעריף קבוצתי .

 

טיסות

הטיסות מתבצעות ע"י חברות התעופה השונות ובכפוף לתנאים המפורסמים ע"י חברות התעופה. לא תמיד הטיסות הנן ישירות ולעיתים יש להחליף מטוס או שהטיסה נוחתת בנחיתת ביניים בדרכה וכמו כן גם בחזרתה . קיימת אפשרות שהטיסות יתבצעו בפועל ע"י חברות אחרות שלהן יש הסכמי שיתוף פעולה עם חברת התעופה ששמה פורסם ולהפך (codeshare) . ייתכנו מקרים חריגים , בהם עקב הרשמת יתר לטיסה ע"י חברת התעופה (דבר המותר לחברות התעופה ואשר אינו בשליטת המארגנים ) , יאלצו נוסע בודד או חלק מהקבוצה לטוס בטיסה שונה מזו של שאר חברי הקבוצה . במקרה שכזה יעשו המארגנים כל שביכולתם על מנת לצמצם את הפגיעה בנוסע . ישנם טיולים שהחזרה שלהם ארצה מאוחרת . הדבר מאפשר יום נוסף בטיול , אולם צריך לזכור שפינוי החדרים הוא עד 12:00 בצהרי היום . ניתן בתשלום נוסף מראש להזמין את החדר ליום נוסף ובכך להאריך את השהות בחדר עד שעת היציאה . כל שינוי מהטיסה הקבוצתית (במועד , במסלול וכו') כרוך תוספת תשלום בהסכמת המארגנים ובאישור חברת התעופה . בקשות לטיסות חריגות יתקבלו עד 15 יום לפני יציאת הטיול . כל תקלה או שינוי במועדי הטיסות וכן מקרים של איחור , אובדן או נזק לנוסע ולמטענו ם באחריותה הבלעדית של חברת התעופה (בהתאם לאמנת ורשה) .

 

 

תחבורה

בטיולים המפורסמים באתר זה ובהצעות המתפרסמות מדי פעם בפעם ע"י חברת סנטר נסיעות בע”מ הסיורים הכלולים יתבצעו באמצעות אוטובוס עם נהג שיועמד לרשות הקבוצה ו/או תחבורה ציבורית , הכל עפ"י העניין . שעות העבודה של הנהג מוגבלות ע"פ חוק ואין זו מחובתו להסיע את הקבוצה בימים או בערבים החופשיים, למקומות בילוי ואתרים שאינם כלולים בתוכנית הטיול , או לבצע טיולים או סיורי בחירה . הנהג זכאי לתשלום עבור שירותים נוספים אלו . במידת האפשר ובמינות בהן נדרש הדבר , תעמיד סנטר נסיעות בע”מ לרשות המטיילים אוטובוס ממוזג אויר בהתאם לרמת המיזוג המקובלת ביעד . במדינות מסוימות חל איסור להפעיל מזגן כל עוד האוטובוס אינו בתנועה . באורלנדו ארה"ב ייתכנו מקרים בהם ישמש את הקבוצה אוטובוס המשמש גם אורחי מלון אחרים . אין המארגנים מתחייבים שמיזוג האוויר , במידה וקיים , יפעל בצורה מושלמת בתנאי חום קשים .

 

בתי מלון

המארגנים מציעים מגוון רחב של בתי מלון במסגרת הטיולים , חלקם במרכז , בפרברי הערים וחלקם מחוץ לערים . בתי מלון רבים בעולם , הנמצאים במרכז הערים , הנם ישנים או בסביבה מסחרית סואנת , בתי המלון שמחוץ למרכזי הערים , בדרך כלל הנם חדישים ובסביבה שקטה . בתקופות של תערוכות , ירידים , כינוסים ותחרויות ספורט בינלאומיות האכסון בערים השכנות . במקרה של אכסון מחוץ לעיר יעמוד לרשות הקבוצה אוטובוס לביצוע תוכנית הטיול . האכסון בבתי מלון יהיה בחדרים זוגיים עם מיטה כפולה או שתי מיטות כפי שנקבע על ידי המלון . ייתכנו חדרים מסוג "קומבי" דהיינו מיטה ועוד ספה הנפתחת למיטה בודדת או זוגית . לא תתקבלנה טענות בדבר אי התאמה של שותף לחדר . מטיילים בודדים אשר לא ירצו להתגורר יחדיו יידרשו לשלם תוספת חדר ליחיד . הנוסע בגפו יחוייב , באם הזמין חדר ליחיד או במידה ואין לו שותף לחדר , בתוספת חדר ליחיד . אין המארגנים מתחייבים לקבל או לאשר הזמנת חדר ליחיד לכל נוסע שיבקש זאת . במקרה של הזמנת חדר ל-3 איש או יותר , אפשר שבמקרה כזה תוכנס מיטה או מיטות נוספות לחדר זוגי . אין המארגנים מתחייבים לספק חדר מיוחד וגדול מחדר זוגי במקרה כזה . בארה"ב הנהוג הוא שבתי המלון מספקים חדר בעל שתי מיטות בלבד , לרוב שתי מיטות זוגיות . משפחה בת 4-3 נפשות המקשת חדר אחד תתאכסן , במקרה זה , בחדר אחד בין שתי מיטות כמפורט לעיל ולא תוכנס מיטה נוספת לחדר . המארגנים מביאים לתשומת לב הנוסע את הנוהג בקשר לכניסה ויציאה של אורחים לבתי מלון . הכניסה היא בדרך כלל החל משעה 14:00 והיציאה לפני השעה 12:00 וזאת על מנת לאפשר לעובדי המלון את ניקוי , סידור , ואוורור החדרים עבור האורחים הבאים . ייתכנו מקרים בהם תאלץ הקבוצה להמתין לכניסה לחדרים או לפנותם בהתאם לשעות הנ"ל . במקרים כאלה ישתדלו המארגנים למצוא סידור על פי הנסיבות . בתי המלון יהיו בהתאם לרמה או ברמה דומה לאלו המפורסמים בחוברת לגבי כל טיול וטיול . רשימת בתי המלון תימסר למטיילים במידת האפשר טרם יציאת הקבוצה מהארץ. חלוקת החדרים מתבצעת ע"י בתי המלון ואין הדבר בשליטת המארגנים . ייתכנו מקרים בהם יקבלו המטיילים חדרים פחות טובים מהרמה הכללית של בתי המלון או מחדרים שקיבלו מטיילים אחרים . אין אפשרות להבטיח קומה מסוימת , או אגף מסוים או חדר מסוים או חדרים צמודים או דלת מקשרת . יתכן וחדר ליחיד יהיה קטן יותר מחדר לזוג , אולם , מומלץ לנסוע בודד להזמין חדר ליחיד וכך תישמר לו הפרטיות . המארגנים משתמשים במגוון רחב של בתי מלון ולעיתים קורה שבית המלון נמצא בתהליך שיפוצים או שלידו אתר שנמצא בבניה . במקומות רבים בעולם נהוג לכבות את מזגני האוויר בשעות מסויימות . גם כאן אין למארגנים שליטה ו/או יכולת להשפיע בעניין . בתי המלון מוזמנים זמן רב מראש ואולם , במקרים אחדים ייתכנו שינויים עקב רישום יתר ו/או תערוכות ואירועים המתקיימים בתאריכים מקבילים . במקרה כזה המארגנים שומרים לעצמם את הזכות למצוא מלון חליפי באזור כאשר תוכנית הטיול לא תפגע או תשונה . במידה וסנטר נסיעות בע”מ בפרסומיה ציינה מלון מסויים ואותו מלון, עקב רישום יתר או תפוסה מלאה לא אושר , תועבר הקבוצה למלון בדרגה דומה .

 

מלווה קבוצה

מלווה הקבוצה הנו איש קשר בין המארגנים לנוסעים , המשמש כמנהל אדמיניסטרטיבי לקבוצה משך כל ימי הטיול . במסגרת תפקידו יטפל המלווה , בין היתר , בארגון הסדורים בשונים , הקשורים בניהולו התקין של הטיול , האוטובוס , המדריכים המקומיים , בתי המלון , מעבורות וכיוצא באלה . ייתכנו מקרים בהם מלווה הקבוצה ימתין בנמל התעופה בחו"ל ואילו בנמל התעופה בארץ יטפל בקבוצה נציג מיוחד מטעם המארגנים . כמו כן , במקרים מסויימים ייתכן שהמלווה יאלץ להיפרד מהקבוצה בחו"ל , ובמקרה כזה יעמוד לרשות הקבוצה נציג מקומי .

 

נזקים - ביטוח

אין המלווים אחראים לנזקי הנוסע שייגרמו כתוצאה מתאונות , מחלות , נזק למטען או כל נזק ישיר או עקיף שעלול להיגרם לו במהלך הטיול עקב תאונה , אלימות , שוד , גניבה , אבדה של מטען או מסמכים , כרטיסי טיסה , דרכון , הוצאות רפואיות וכיוצא באלה . המארגנים מציעים לנוסע לבטח עצמו על חשבונו בבטוח אישי נרחב המכסה את הנזקים והאירועים המתוארים לעיל . מובהר ומודגש כי לא יהיו החזרים כלשהם בגין הפסקת טיול עקב מחלה , פציעה או סיבה אחרת כלשהי . המארגנים מודיעים בזאת מפורשת , כי הם פועלים בארגון הטיולים כמתווכים בין הנוסע לבין נותני השירותים המבצעים תוכניות הטיול ובכלל זאת חברות התעופה , תחבורה , ספנות , בתי מלון , מסעדות וכיוצא באלה . לפיכך אין המארגנים אחראים בכל צורה שהיא לתקלות , שיבושים ונזקים אשר עלולים להיגרם עקב אי ביצוע או ביצוע לקוי או חלקי של הטיולים המפורסמים בחוברת זו וכיוצא באלה , ועל ידי נותני השירותים הנ"ל או מי אשר פועל מטעמם .

 

כלכלה

בכל הטיולים ניתן פירוט הארוחות אשר כלולות במחיר הטיול . המארגנים מסיבים בזאת את תשומת לב הנוסעים לנושא הארוחות וארוחות מיוחדות . תפריט הארוחות נקבע מראש . רמת הארוחות שונה ממקום למקום , כך גם סוג האוכל , טעמו , גיוונו , כמותו ואופן הגשתו . ארוחות הבוקר הנן קונטיננטליות . הארוחות יכולות להינתן באולם מיוחד המשמש לקבוצות בטיולים מאורגנים . ארוחות הבוקר עשויות להיות מוגשות באריזה לחדר הנוסעים . בכל מקרה בו מבקש הנוסע לקבל ארוחה מיוחדת (צמחונית , כשרה , דיאטטית או אחרת) , עליו להזמין זאת מראש ובכתב ולקבל על כך אישור . אין החברה המארגנת מקבלת על עצמה כל אחריות לספק ארוחות מיוחדות במהלך הטיול או בחלקו , אלא אם הוזמנו ואושרו . שירות מזון או משקאות במהלך הטיסות במידה וניתן , הוא באחריות חברות התעופה בלבד .

 

מניין ימי הטיול

במניין ימי הטיול המפורסמים בחוברת נכללים יום היציאה ויום החזרה מעת יציאת הקבוצה מהארץ ועד שובה . המארגנים מודיעים כי הם קשורים במועדי טיסות של חברות התעופה האחראיות בלעדית על מועדים ושינויים בלוחות הזמנים . המארגנים אינם אחראים לטיסה היוצאת בשעות אחר הצהריים או הערב , או טיסות החוזרות ארצה בשעות הבוקר . היה ובגלל שינוי בלוח הטיסות יגרעו ימי הטיול , אין המטיילים זכאים להחזר כספי אלא אם מספר הלילות בתוכנית המקורית ישתנה והמארגנים אכן קבלו החזר כספי בגין לילות לא מנוצלים .

 

תכנית הטיול

קיימת אפשרות שטיול מסויים ישתלב במסלולו של טיול אחר גם אם טיול זה מתבצע ע"י חברה אחרת . טיולים ימוזגו אם מספר משתתפים לא יאפשר יציאה עצמאית של הטיול . ייתכנו שינויים בסדר הימים והביקורים כפי שמופיעים בתכנית המקורית . המסלול והשירותים לא ישתנו כתוצאה מהשילוב או השינוי כאמור . סיורים מודרכים המופיעים בתכנית הטיול יארכו בדרך כלל בין 3 ל- 4 שעות אלא אם צויין אחרת . דמי הכניסה הכלולים במחיר מפורטים בסעיף "כל זה כלול במחיר" בצמוד לכל מסלול . המחיר אינו כולל אתרים נוספים גם אם נזכרים בתאור המסלול . בטיולים בהם הקבוצה מתפצלת לשני יעדים , מלווה הקבוצה יצטרף ליעד בו רשומים מירב הנוסעים וביעד השני יעמוד לרשות הקבוצה נציג מקומי .

 

עישון ואכילה

בתוך האוטובוס חל איסור על עישון ואכילה . לחילופין תערכנה הפסקות למטרות אלה. החברה אינה מתחייבת לשבץ ללינה מטייל שנרשם כבודד עם מטייל שאינו מעשן, גם אם תתבקש לעשות כן .

 

לנוסע בטיולינו

הנוסע חייב למלא אחר כל דרישות הרשויות המוסמכות המוטלות לצורך ביצוע הטיול והוצאתו לפועל , להמציא את מסמכי הכניסה , היציאה וכל המסמכים הדרושים לצורך כך לרבות אשרות מתאימות . כמו כן חייב הנוסע להתייצב בשדה התעופה בזמן שנקבע ע"י המארגנים , על מנת להשלים את סידורי היציאה . המארגן לא יהיה אחראי לכל נזק שייגרם לנוסע אם לא עמד בהתחייבויותיו לעיל או אם כניסתו למדינה כלשהי לא הותרה מכל סיבה שהיא . בכל מקרה של ביטול או שינוי הטיול הנובעים מבעיות באשרות הכניסה או ממדיניות הממשלות של ארצות היעד או מסיבות שאינן קשורות בחברת סנטר נסיעות בע”מ, אין החברה אחראית לנזק ולהוצאות הכרוכות בכך .

 

מפגש הקבוצה

פרטים מעודכנים , מידע וסקירה כללית על מסלול הטיול יינתנו למטיילים במפגש הקבוצה אשר ייערך לפני יציאת אותם טיולים הדורשים הכנה יסודית לדעתנו . אנו ממליצים לא להעדר ממפגש הקבוצה ובכל מקרה של היעדרות לא תהיה החברה אחראית להעביר לנוסע את המידע שהועבר בפגישה . במקרים בהם אין מפגש קבוצה יועבר המידע בדרך אחרת .

 

לסיכום

טיולים ואירועים המתוארים באתר זה מוצעים ומתקבלים בתנאי מפורש כי הם ניתנים לשינוי על ידי סנטר נסיעות בע”מ או הבאים מכוחם ("המארגנים") . כל זאת בהתאם לשיקול הדעת המקצועי של המארגנים לרווחת הנוסע ובהתאם לנסיבות . שינויים כאמור כוללים שינויים ב: תאריכים, אופן הביצוע, ביצוע חלקי, אי ביצוע פרטי התוכנית, ארגון אירועים חלופיים, או כאלו אשר אינם כלולים בתוכניות וכיוצא באלה .

 

חילוקי דעות

פירוט תוכניות הטיולים והאירועים מהווה מידע ותוכנית מסגרת בקשר למסלול הטיול ,אתרי הביקור ,סוגי הבילוי ,האפשרויות ,היעדים המתוכננים לביצועם, כשכל אלו כפופים לשינויים אפשריים. על הנוסע מוטל החובה לדאוג ולוודא קבלת אישורי כניסה ("ויזות") לארצות הדורשות אישורים כאלה, וזאת בהתאם לארצות הביקור במסלול הטיול. אין המארגנים אחראים למידע שאינו נמסר על ידיהם בכתב הסותר את האמור בהודעה זו . מוסכם בזאת שכל תביעה ו/או טענה אשר יש לנוסע , כנגד המארגנים תועבר בהתאם להסכמת הצדדים בכתב להכרעת בורר מוסכם בין הנוסע למארגנים . באם ימונה הבורר יהא קשור לתנאים , למידע ולפירוט הטיולים שבחוברת זו ולהוראות חוק הבוררות . בהעדר הסכמה לגבי אישיות הבורר , יקבע הבורר על ידי בית המשפט . סמכות שיפוט בכל הנוגע ליחסי הנוסע והמארגנים , תהא לבית משפט בתל אביב-יפו ולבית משפט זה בלבד . עצם הרשמתו לטיול כל שהוא , או תשלום מקדמה , או השתתפות בטיול מהווה הסכמת הנוסע לכל התנאים והמידע שבחוברת זו .

 

תקנון דמי ביטול

ביטול עסקה יעשה בכתב ויימסר לסנטר נסיעות בע”מ בהודעת מייל, בפקס או במסירה אישית במשרדי החברה רחוב משה לוי 11 בניין UMI ליד קניון הזהב ראשון לציון .

חשוב – דמי ביטול או שינוי יחולו על כל ההזמנות, מרגע אישור ההזמנה בהתאם למפורט בהזמנה וזאת בכפוף להוראות חוק הגנת הצרכן, התשמ"א – 1981 סעיף 14ג' (ג), בין היתר, כמפורט להלן.

עסקת מכר ושיווק מרחוק מוגדרת בחוק הגנת הצרכן כדלקמן:

עסקת מכר מרחוק – התקשרות בעסקה של מכר נכס או של מתן שירות, כאשר ההתקשרות נעשית בעקבות שיווק מרחוק, ללא נוכחות משותפת של הצדדים לעסקה;

שיווק מרחוק – פניה של עוסק לצרכן באמצעות דואר, טלפון, רדיו, טלוויזיה, תקשורת אלקטרונית מכל סוג שהוא, פקסימיליה, פרסום קטלוגים או מודעות, או באמצעי כיוצא באלה, במטרה להתקשר בעסקה שלא בנוכחות משותפת של הצדדים, אלא באחד האמצעים האמורים.

בסעיף 14ג' (ג) לחוק הגנת הצרכן נקבע כי "בעסקת מכר מרחוק רשאי הצרכן לבטל את העסקה בתוך 14 ימים מיום העסקה ובלבד שביטול כאמור ייעשה לפחות שבעה ימים, שאינם ימי מנוחה, קודם למועד שבו אמור השירות להינתן". כל זאת לא יחול על שירותי הארחה, נסיעה, חופש או בילוי, אם המועד שנקבע למתן השירות חל בתוך שבעה ימים, שאינם ימי מנוחה, ממועד העסקה.

ביטול עסקה העומד בדרישות חוק הגנת הצרכן כרוך בדמי ביטול בשיעור שלא יעלה על 5% ממחיר הנכס נושא החוזה או העסקה, או 100 שקלים חדשים, לפי הנמוך מביניהם.

יובהר בזאת ומבלי לגרוע מהאמור לעיל כי בהתאם לסעיף 14ג' (ד) (2) לחוק הגנת הצרכן ההסדר הקבוע בחוק הגנת הצרכן בקשר עם ביטול עסקאות מכר מרחוק לא יחול אם המועד שנקבע למתן השירות חל בתוך שבעה ימים, שאינם ימי מנוחה, ממועד עשיית העסקה.

כל המפורט בסעיף זה ולמען הסר ספק, הינו לצרכי יידוע בלבד, הנוסח המפורט והמחייב במלואו של הוראות הביטול בעסקאות מכר מרחוק הינו הנוסח המפורט בסעיף 14ג' לחוק הגנת הצרכן.

ביטול הזמנות עליהם לא חלות הוראות חוק הגנת הצרכן יחויבו מיום ביצוע ההזמנה בדמי ביטול מלאים ובשיעור עלות ההזמנה במלואה.

 

דמי ביטול כלליים

 דמי  ביטול

 • ביטול הטיול מכל סיבה שהיא  ממועד ההרשמה ועד 30 ימי עבודה מלאים לפני היציאה לטיול יחוייבו  ב- 47 $ למטייל.
 • דמי ביטול  מ- 30 ימי עבודה ועד 21 ימי עבודה לפני היציאה לטיול: 30% ממחיר הטיול למטייל.
 • דמי ביטול  מ- 20 ימי עבודה ועד 14 ימי עבודה לפני היציאה לטיול: 40% ממחיר הטיול למטייל.
 • דמי ביטול מ-  13 ימי עבודה ועד 8 ימי עבודה לפני היציאה לטיול: 50% ממחיר הטיול למטייל.
 • דמי ביטול מ- 7 ימי עבודה ועד 4 ימי עבודה לפני היציאה לטיול: 70% ממחיר הטיול למטייל.
 • דמי ביטול מ- 3 ימי עבודה ועד מועד יציאת הטיול: דמי ביטול מלאים

 

דמי הביטול לטיולים גיאוגרפיים לצפון מרכז ודרום אמריקה,  דרום אפריקה, ניו זילנד  ויפן:

 • ביטול הטיול מכל סיבה שהיא  ממועד ההרשמה ועד 89 ימי עבודה מלאים לפני היציאה לטיול יחוייבו ב- 47 $ למטייל.
 • דמי הביטול  מ- 89 ימי עבודה ועד 60 ימי עבודה לפני היציאה לטיול 250 $ למטייל.
 • דמי הביטול  מ- 59 ימי עבודה ועד 45 ימי עבודה לפני היציאה לטיול: 30% ממחיר הטיול למטייל.
 • דמי הביטול מ-  44 ימי עבודה ועד 20 ימי עבודה לפני היציאה לטיול: 50% ממחיר הטיול למטייל.
 • דמי הביטול מ-  19 ימי עבודה ועד מועד יציאת הטיול: 100% ממחיר הטיול למטייל

דמי הביטול בטיולי שייט כולל אלסקה על פי  המפורט בגוף הטיול

 

דמי הביטול יחולו גם על הוצאות בגין הנפקת אשרות, שינוי כרטיס טיסה, תשלום לטיסות פנימיות ו/או לשירותים שנרכשו בהתחייבות מלאה ומוחלטת.

אנא ודא/י שבידך ביטוח רפואי המכסה ביטול מסיבה רפואית.

דמי ביטול עסקה עד 14 יום מיום ההזמנה  בהתאם לחוק הגנת הצרכן.

 

דמי הביטול כפופים לכל תנאי הביטול שיחולו על חברת סנטר נסיעות בע”מ או על הנוסע, על ידי הספקים בחו"ל.

ביטול השתתפות בטיול יהיה בכתב על ידי פקס שישלח למשרדינו ויאושר רק ביום שבו יתקבל הפקס על ידי אחד מעובדי המשרד.

המארגנים יהיו רשאים לבטל כל טיול מכל סיבה שהיא, לרבות אם מספר הנוסעים אינו מצדיק את ביצוע הטיול. במקרה זה כל כספו של הלקוח אשר שולם לחברת סנטר נסיעות בע”מ, יוחזר לו.

 

כללי (בנוסף לדמי הביטול הנ"ל):

דמי הביטול יחולו גם על ההוצאות בגין הנפקת אשרות, בכרטיס טיסה לאחר הנפקתו ותשלום לטיסות פנימיות ו/או לשירותים שנרכשו במחויבות מוחלטת. הודעות על ביטול יעשו בכתב על ידי סוכן הנסיעות ובאחריות הנוסע. כ"ימי עבודה" יחשבו כל אחד מהימים ראשון עד חמישי, שיאו יום חג או ערב חג. יום הטיול אינו נספר כיום עבודה. אי הופעה לטיול (NON SHOW) תתקבל כהודעה למעשה על ביטול והנוסע יחויב בדמי ביטול מלאים - 100% ממחיר הטיול.

יציאה ו/או חזרה שלא במסגרת הקבוצתית תחויב בדמי טיפול של $50 ובנוסף עלות השינוי עצמו על פי המסלול המבוקש.

 

הערה: בכל מקום בו מצוין חברת סנטר נסיעות בע”מ, הכוונה לחברת סנטר נסיעות בע”מ.

 

מצבי חירום / כח עליון:

אנו נהיה רשאים להודיע על ביטול טיול, מלא או חלקי, אף בהתראה קצרה ביותר, אם לפי שיקול דעתנו הבלעדי והמוחלט לא ניתן לבצעו או שנוצרה מניעה או סכנה בביצועו, בנסיבות שאינן תלויות בנו, לרבות בשל שביתות, התרעות, הנחיות של רשויות מוסמכות, מגפות, פגעי טבע, מצבי מלחמה וחירום וכיו"ב. בכל מקרה כאמור, אנו לא נהיה אחראים לכל נזק, ישיר או עקיף, או לאי נעימות עקב הביטול המלא או החלקי. במקרה של ביטול מלא כאמור, יוחזרו למטייל הכספים ששולמו לחברה בפועל, בקיזוז כל הוצאה אשר הוציאה החברה (לרבות התחייבות של החברה) ואשר לא קיבלה בעבורה החזר. אם בוטל טיול באופן חלקי, יוחזרו למטייל התשלומים בעבור שירותי הקרקע אשר לא ניצל בלבד, בקיזוז אלו אשר החברה לא תקבל בעבורם החזר. בכל מקרה שבו מטייל יחליט לבטל את יציאתו לטיול, לרבות בגין הסיבות דלעיל, יחולו לגביו ההוראות המפורטות במחירון בנוגע לאפשרות ביטול.

 

סנטר נסיעות בע"מ
רח' משה לוי 11
בניין UMI ליד קניון הזהב
ראשון לציון
טלפון  03-6227777
פקס   077-4701718

 

 

Share on social networks
Close

קוסטה ריקה וגואטמלה

משך הטיול
09.02.20
Destination
דרום אמריקה
משפט קצר לתיאור הטיול
מסלול מיוחד מותאם לשומרי מסורת

  הזמנת טיול *