מועדון לקוחות

הצטרפו עכשיו!

הוסף הסרהגרמניה והיער השחור

 

גרמניה והיער השחור

מסלול מיוחד לשומרי מסורת חצי פנסיון כשר!!!

6 לילות / 7 ימים 

           
     
   
     
 
 

 

 

 

תאריכי יציאה :  22.6.16          13.7.16    17.8.16

פירוט המסלול

 

יום 1, תל אביב – ציריך – מפלי הריין - פרייבורג

ניפגש בנמל התעופה בן גוריון לטיסה לציריך. נתחיל את טיולנו ביער השחור ועמק הריין בביקור במפלי הריין שבמחוז שפהאוזן (Schaffhausen) שבשווייץ. נצפה במפלים המרשימים אשר נמתחים לאורך של 150 מטר בעיקולו של הנהר הגדול באירופה. נתהלך על גדת הנהר ונעצור לצילומים במרפסות התצפית לאורך המסלול. בחלקו השני של היום, נחצה את הריין ונגיע לפרייבורג (Freiburg), הידועה גם כבירת אזור היער השחור. נערוך סיור מקיף בין הסמטאות הצרות של העיר העתיקה לצד תעלות המים החוצות את הרובע, נראה את בית העירייה ובתום הסיור ניסע למלוננו שבקרלרוהה (Karlsruhe) בו נשהה במהלך הטיול.

 

יום 2: היידלברג – ושטוטגרט

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע לטיול בעיר האונברסיטאית היידלברג (Heidelberg). נבקר בעיר העתיקה שנשתמרה בצורה מופלאה וכמעט שלא נפגעה במהלך מלחמת העולם השנייה. נתהלך לאורך השדרה הארוכה של העיר עד לגשר העתיק החוצה את הנהר נקר (Neckar), אחד מיובליו של הריין. לאחר מכן נעלה לטירת העיר לתצפית מרהיבה על עמק הנהר ועל בתי העיר וגגותיהם האדומים. בחלק השני של היום נמשיך לביקור בעיר שטוטגרט (Stuttgart), עיר הבירה של מדינת המחוז באדן-וירטמברג אשר בליבה שוכן היער השחור. נראה את תחנת הרכבת המרשימה של העיר התעשייתית הגדולה אשר ידועה זכות תעשיית הרכב המפותחת שלה והמפעלים של מרצדס ופורשה המצויים בתחומה. המעוניינים יוכלול לבקר (בתוספת תשלום) במוזיאון החדיש של מרצדס המציג את התפתחות הרכבים לאורך ההיסטוריה, עם דגמים מיוחדים ומגוונים של מרצדס – חוויה מדהימה, גם למי שאינו מתעניין ברכבים. בתום הסיור, נשוב למלוננו.

 

יום 3: באדן-באדן דרך ה-500 ואגם מומל

נצא לסיור בעיירה באדן-באדן (Baden Baden), עיר מרחצאות ומרפא. במהלך הסיור נראה את הקזינו המפורסם ונבקר בטיילת היפיפייה לאורך נהר האוסבאך החוצה את העיר. לאחר מכן נמשיך בנסיעה בדרך ה-500, שמו של הכביש החוצה את היער השחור מדרום לצפון וממנו נשקפות תצפיות פנורמיות של היער ועמק הריין. נעצור לטיול מסביב לאגם מומל (Mummelsee) ונראה את עצי המחט הירוקים משתקפים במים הצלולים של האגם. בתום הטיול, נשוב למלוננו להתארגנות לקראת שבת.

 

יום 4: קרלסרוהה

לאחר קידוש וסעודת שבת , נצא לסיור רגלי בעיר קרלסרוהה (Karlsruhe) ונראה את אתרי העיר הנאה ואת הארמון המרשים שבליבה. בתום הסיור נחזור למלוננו למנוחת השבת ולסעודה שלישית.

 

יום 5: אגם טיטיזה ומפלי טריברג

יום קסום בנבכי היער השחור אותו נתחיל בביקור ב"אגם טיטי" (Titisee). האגם היפה והעמוק (20 מ') נוצר כתוצאה מנסיגת קרחון והוא מוקף ביער עצי מחט צפוף. נבקר בעיירה טיטיזה השוכנת על גדות האגם ומציעה תצפית פנורמית על אחד המקומות היפים ביותר ביער השחור. המעוניינים יוכלו לצאת (בתוספת תשלום) לשייט מענג על האגם השליו. לאחר מכן נמשיך לטריברג (Triberg), הבירה של שעוני הקוקייה, שזכתה לפירסומה בזכות 2 שעוני קוקייה, מהגדולים בעולם, הנמצאים בה. נמשיך למפלי טריברג הנופלים מגובה של כ-170 מטרים ונטפס במעלה המפלים בין פלגי מים ויער סבוך. בתום הסיור, נשוב למלוננו.

 

יום 6: קהילות שו"ם: מיינץ - שפייר – וורמס

נצא לסיור בשלוש ערים חשובות מההיסטוריה היהודית הידועות בכינויין "קהילות שו"ם": שפייר (Speier) וורמס (Worms) ומיינץ (Mainz). נתחיל בעיירה שפייר אשר בה פרחה קהילת יהודי אשכנז בימי הביניים. נבקר במוזיאון היהודי ובשרידי בית הכנסת העתיק ונצפה בקתדרלה הרומנסקית מהגדולות בעולם. נמשיך לעיר וורמס בה גר ולימד רש"י אשר גם הקים במקום בית מדרש. נראה את בית הכנסת בו התפלל הרב החכם ונצעד לכיוון בית הקברות היהודי העתיק, לאורך הטיילת הנאה של העיר. נסיים במיינץ, השוכנת בנקודת החיבור של הנהרות הגדולים- המיין והריין. מיינץ התפרסמה בזכרון היהודי בשירו של טשרניחובסקי "ברוך ממגנצא"- הלא היא מיינץ בהגייה היהודית אשכנזית. נראה את פסלו של יוהאן גוטנברג – ממציא הדפוס אשר נולד בעיר ונסיים במדרחוב השוקק של העיר. בתום הביקור, נשוב למלוננו.

 

יום 7: חבל אלזס: שטרסבורג, קולמר ודרך היין – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר ועזיבת המלון, נבקר בשטרסבורג (Strasbourg) – בירת חבל אלזס, עליו נאבקו צרפת וגרמניה לאורך ההיסטוריה. העיר הממוקמת בצומת דרכים חשוב במערב אירופה ומשמשת גם כמקום מושבו של הפרלמנט האירופאי. לאחר מכן ניסע דרומה ב"דרך היין" המפורסמת של חבל אלזס הצרפתי, מעברו השני של נהר הריין. ניסע בין הכרמים הנטועים על הגבעות העגלגלות של עמק הנהר ונעצור לביקור באחד הכפרים הציוריים שנראה כאילו יצא מתוך ספר אגדות. נסיים בקולמר (Colmar), שבליבה של דרך היין ובה נסייר בקרוניות בין סמטאות העיר העתיקה, תעלות המים הזורמות בה והבוטיקים המקסימים. בתום הסיור ניסע לשדה התעופה הבינלאומי של ציריך לטיסת אל על חזרה לתל אביב.

 

  המסלול מתאר את אתריי הביקור אך לא בהכרח את כיוון הנסיעה או סדר הימים הניתנים לשינוי.

מסלול הטיול:           

המחיר לאדם בחדר זוגי

1,650$

המחיר כולל:
טיסות:
טיסות סדירות

מיסים:

מס נמל בטחון ודלק נכון ליום 1.1.15 וכפופים לשינויים של חברת התעופה עד מועד יציאת הטיול.

הדרכה:
מדריך ישראלי מנוסה מצוות מדריכי "סנטר נסיעות"

כניסות וביקורים:
כמפורט במסלול הטיול

טיפים:
מתן תשר לנותני השירותים בחו"ל ( למעט  שירותי סבלות ומדריך הישראלי(

לינה:
מלונות מדרגת תיירות טובה

כלכלה:
ארוחות בוקר קונטיננטליות  מידי יום במזנון ממוצרים שמותרים לנו + ארוחות ערב כשרות וחמות

תחבורה:
אוטובוס ממוזג לביצוע תוכנית הטיול

הערות:
תוספת ליחיד בחדר

 

המחיר אינו כולל:
מסים:
כל תוספת למיסי הנמל ושינוי במחיר דלק שיתווספו למחיר מיום 1.1.15 ועד יום היציאה

ביטוח:
ביטוח נסיעות רפואי ומטען

הוצאות אישיות:
הוצאות בעלות אופי אישי לרבות תוספת לחדר ליחיד

סיורי  בחירה

טיפ (תשר ) למדריך הישראלי (נהוג לתת כ 5$ לאדם ליום טיול).

יציאה ו/או חזרה שלא במסגרת הקבוצתית

לידיעתכם, בחלק מהמלונות עשוי להידרש תשלום מס לינה מקומי יומי ישירות לבית המלון