מה זה ביטוח ביטול טיסה והאם משתלם לעשות?

קרדיט תמונה: freepik

ביטול טיסות; מציאת ביטוח ביטול טיסה מומלץ במקרים ספציפיים או באופן כללי? – קראו כאן.

לא רק שזה רעיון חכם לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל אם אתם מתכננים לצאת מהארץ, אלא שזה ממש בגדר חובה. בתוך כך, אחד מסוגי הכיסויים הרבים שייתכן שיציעו לכם חברות הביטוח הוא: ביטוח ביטול טיסות. ביטוח זה, שנועד להגן מפני הפסדים שנגרמו עקב ביטול טיסות, יכול לחסוך לא מעט שקלים בכיס. מכיוון שהחיים דינאמיים ומשתנים בכל רגע, לעולם אין לדעת מה עשוי להוביל לעיכוב או ביטול של טיסות, לכן מציאת ביטוח ביטול טיסה מומלץ מאוד ברוב המקרים.

ביטול טיסות: מהו סוג הביטוח הזה והאם כדאי?

ביטוח ביטול טיסות יכול לעזור להגן עליכם מפני עלויות בלתי צפויות, כאשר בדרך כלל, העלויות האלו יהיו קשורות לטיסות אשר בוטלו מכל סיבה כזאת או אחרת. מכיוון שישנן סיבות מאוד מגוונות שבעקבותיהן טיסות יכולות להתבטל, חשוב מאוד לוודא את 2 ההיבטים הבאים של הפוליסה:

  1. סעיפי שיפוי\זיכוי: חשוב לוודא מהן הסיבות שבגינן ניתן לקבל החזרים כספיים מלאים, עקב הסיבה של ביטול טיסה.
  2. הגבלות: בהמשך ישיר לדגש הראשון הנ"ל, חשוב לוודא מהן הסיבות שבגינן לא ניתן לקבל החזרים עקב טיסה שבוטלה.

מה מכסה פוליסת ביטוח ביטול טיסות?

פוליס ביטול טיסות מכסה היבטים כמו עלות הזמנת טיסה מחדש, לינה במלון במידת הצורך, ארוחות במסעדות והוצאות אחרות הקשורות לטיסה שמתבטלת. בפועל, הביטוח הזה מציע לא רק החזרים כספיים, אלא מייצר שקט נפשי למקרה שהתוכניות משתבשות מסיבות שונות. לכן, לשאלה: האם ביטוח ביטול טיסה שווה את זה, אז התשובה היא שזה תלוי בנסיבות האישיות שלכם. נדגים בעזרת הטבלה הבאה:

שהייה ממושכת בחו"ל טיסה זריזה לסופ"ש
√ אם אתם יוצאים לטיול ממושך אשר כולל כל מיני טיסות קונקשן בין מדינות, בהחלט ובטח לבטח שחשוב לבטח את עצמכם בביטוח ביטול טיסות. x במקרים רבים אנשים טסים לסופ"ש בלבד, או לחופשה קצרה במהלך השבוע. כך או כך, אם מתוכננת לכם רק נסיעה קצרה אחת, ייתכן שעלות הפוליסה לא תהיה שווה את הביטוח.

כמה עולה ביטוח ביטול טיסות, וכיצד לחסוך בכיס?

עלות ביטוח ביטול טיסה תלויה במספר גורמים, כמו חברת התעופה איתה אתה טסים, סוג הכרטיס שאתם רוכשים, מדינת היעד אליה אתם טסים, גובה הכיסוי שאתם צריכים ועוד. באופן כללי, ביטוח ביטול טיסה יכול לנוע בין 5% ל-15% מהמחיר הכולל של הטיסה.

בכיס, זה עשוי להתבטא בעשרות שקלים בודדים ליום. על מנת לחסוך בעלויות ביטוח זה, מומלץ לערוך השוואת מחירים בין חברות הביטוח המובילות בארץ. כך תוכלו בוודאות למצוא את מה שהכי נכון לכם ובמחיר הנכון לכם. טיסה נעימה, וחזרו בשלום!

שתפו פוסט זה