בוקרשט

בוקרשטרומניה נחשבת כיום ליעד תיירותי חכם בכל קנה מידה. מספר הישראלים שמחליטים לחקור את העיר נמצא במגמת עלייה משמעותית, כאשר אחת הסיבות לכך היא הנופים המרהיבים המקיפים את רומניה.

אנחנו ממליצים להקדיש להם מספר ימים לפחות, אבל לא לפסוח על עיר הבירה בוקרשט. כך, ישראלים רבים שמתייחסים אל בוקרשט בתור תחנת מעבר ותו לא, מפספסים עיר מרתקת שזכתה לכינוי המחייב "פריז של מזרח אירופה". לא תמיד מתאהבים בבוקרשט במבט ראשון, אבל כן כדאי לתת לה צ'אנס.

אתרי חובה בבוקרשט

בבוקרשט יש מספר מבנים מרשימים מאוד, אותם אי אפשר לפספס במהלך הביקור בעיר. ארמון הפרלמנט הוא אחד המבנים המזוהים ביותר עם בוקרשט. המבנה העצום הזה, הנחשב לשני בגודלו לאחר הפנטגון האמריקאי, מורכב למעשה משמונה ארמונות.

עשרות אלפי הפועלים שעמלו על ההקמה שלו ירדו לפרטים הקטנים של העיצוב, הכולל כיום עיטורים מכל סוג עשויים זהב, יצירות אמנות, נברשות ענקיות ועוד. חובה לערוך סיור מודרך בן מספר שעות בין החדרים, האולמות, המשרדים והפינות הנסתרות של המבנה, ללמוד על ההיסטוריה שלו ולהבין מדוע כל החלטה שנעשתה כאן היא בעלת משמעות.

כנסיית סטברופולאוס הוא מבנה מפורסם נוסף בנוף של בוקרשט. זוהי לא הכנסייה הגדולה ביותר שתמצאו, אבל היופי שלה והעיצוב הייחודי הופכים אותה לאתר שקשה להתעלם ממנו. עוד תוכלו לבקר בחצר הפנימית המרשימה של הכנסייה.

מי שרוצה לראות ירוק וגוונים צבעוניים אחרים בעיניים, ישמח לבקר בגן צ'ישמיג'ו. התפריט של הגן הזה כולל עצים, פרחים, פסלים, מדשאות ואגם בו ניתן להשיט סירה. זוהי יופי של דרך לשנות אווירה מהעומס של העיר למשך מספר שעות.

בבוקרשט יש מספר מוזיאונים מעניינים מאוד לביקור. מוזיאון ההיסטוריה יחשוף אתכם להיסטוריה העשירה של המדינה, החל מהתקופה הפרהיסטורית ועד לימינו אנו. יש כאן פריטים ארכיאולוגיים, תכשיטים, יצירות אמנות, חרבות ושאר פריטים.

מוזיאון האמנות פועל מאז 1948 ומציג את מיטב הציורים, הפסלים והיצירות האחרות של האמנים המקומיים – בסך הכול כולל הקטלוג המרשים של המוזיאון כ-70,000 פריטים.

מוזיאון הכפר יחשוף אתכם לצדדים הכפריים ולאתנוגרפיה של רומניה כמכלול. במוזיאון זה תוכלו להתוודע לאופן המגורים המסורתי של רומניה, לבקר בדגמים של בתי עץ  מלאכה וטחנות רוח, להתוודע למקצועות הרומניים הקדומים ועוד. העובדה שבסמוך נמצא שער הניצחון של בוקרשט (הדומה ל"אח הגדול" שלו בפריז) וגם פארק חביב בשם חרסטראו, הופכת את ההגעה לסביבה למומלצת.

הקשר היהודי של בוקרשט הדוק מאוד, ובמהלך הביקור ייתכן שתרצו להיחשף אליו. התיאטרון היהודי הממלכתי של בוקרשט הוא אחד הסממנים המובהקים של הקהילה היהודית של העיר. הוא הוקם ב-1948 ומציג עד היום מופעי יידיש (אל דאגה, יש תרגום). לצד היהודי העשיר של בוקרשט תוכלו להיחשף גם דרך המוזיאון היהודי המעניין ובית הכנסת הכיראלי של העיר.

מלונות בבוקרשט

בוקרשט היא עיר גדולה שערוכה לקבל את התיירים המגיעים אליה. יש בעיר היצע רחב של בתי מלון מכל הסוגים: החל ממלונות פשוטים ובסיסיים יותר, ועד למלונות יוקרתיים ומפוארים. מכיוון שרוב האנשים מבקרים בבוקרשט כדי לחקור את העיר ולא במטרה לשהות במלון, אפשר לטעון שהבחירה במלונות מפוארים אינה נדרשת תמיד.

ממה שכן, אנחנו ממליצים לכם לא ללכת גם לקיצון השני, מכיוון שמלונות בדרגת כוכב אחד או שניים מציעים לרוב תנאים שאינם מספקים של שהות: זה לא מובן מאליו שאספקת המים במלונות אלה תהיה סדירה, למשל, או שהניקיון שלהם ייעשה בתדירות שאתם מצפים לה.

קחו בחשבון שמחירי המלונות תלויים ברמה שלהם אבל גם במיקום שלהם בעיר, כאשר מלון הממוקם באזור מרכזי יהיה יקר יותר מאשר מלון בשולי או בפרברי בוקרשט. פרמטר נוסף שמשפיע על הביקוש למלונות וגם על המחירים שלהם הוא מועד ההזמנה, כאשר בחודשים העמוסים בלוח השנה התיירותי הצפי הוא לתפוסה גבוהה ולמחיר הגבוה בעשרות אחוזים על הלינה.

החדשות המעודדות הן שברמת המאקרו, אפשר לטעון שמחירי המלונות בבוקרשט הם בהחלט נוחים ונמוכים בהשוואה למדינות אירופאיות.

השכרת רכב בבוקרשט – האם כדאי?

רוב האנשים חוקרים את בוקרשט בהליכה רגלית, כאשר מוקדי התיירות במרכז העיר נמצאים במרחקים סבירים זה מזה. גם במצב הדברים הזה אתם צפויים להזדקק לתחבורה הציבורית, ולעיתים מספר פעמים ביום – ככה זה בעיר גדולה כמו בוקרשט.

גם כאן יש לנו חדשות מעודדות, והן ברמה הכללית תמונת התחבורה הציבורית של בוקרשט מעודדת. העיר מרושתת היטב מבחינת התחבורה הציבורית, הכוללת רכבת חשמלית, רכבת תחתית, אוטובוסים ומוניות. העלויות סבירות וניתנות להוזלה עוד יותר באמצעות רכישת כרטיסים יומיים: רק שימו לב שהכרטיסים לא כוללים את כלל אמצעי התחבורה הציבורית.

שאלה שעולה פעמים רבות היא האם כדאי לשכור רכב במהלך הטיול שלכם בבוקרשט. ההמלצה הכללית היא לא, פשוט מכיוון שהעיר אינה ידידותית במיוחד לנהג שאינו מכיר אותה: חלק מהאזורים המרכזיים עמוסים מאוד, השילוט לא תמיד ברור ומציאת חנייה בלב העיר אינה משימה פשוטה.

תחת זאת, רצוי להתבסס על התחבורה הציבורית של בוקרשט, שעושה ברוב המקרים את העבודה. אם אתם רוצים לשלב את הביקור בבוקרשט עם אזורי הטבע המפורסמים כל כך של רומניה, השכרת הרכב הופכת לרעיון מוצלח ולעיתים אפילו מתבקש. הרכב יאפשר לכם גמישות מלאה ויחסוך לכם זמן בהגעה ליעדים השונים (שאינם נגישים תמיד מבחינת התחבורה הציבורית).

תרבות ובילויים בבירת רומניה

למרות ששמה של התרבות הרומנית לא תמיד הולך לפניה במחוזותינו אנו, מדובר למעשה בתרבות עשירה שרצוי להיחשף אליה במהלך הטיול בבוקרשט. אחד המקומות המומלצים לעשות את זה הוא באטנאום של רומניה – אולם קונצרטים ותיק ומהודר מאוד.

העיצוב של האולם, בסגנון הניאו קלאסי, הוא מהמוקפדים שתמצאו בעיר. לכך יש להוסיף יצירות אמנות הפזורות על הקירות וגם בתקרה, אקוסטיקה מצוינת ההופכת כל מופע הנערך כאן למדויק (מחירי הקונצרטים בהחלט סבירים) וגם פארק חביב הנמצא בסמוך למוזיאון.

מופעי פולקלור הם דרך מצוינת ללמוד על ההיסטוריה של רומניה ועל הצדדים התרבותיים המגוונים שלה. תוכלו למצוא מופעים מכל הסוגים, עם שילובים של שירה, ריקוד, מחול והפתעות אחרות.

בדומה לערים אחרות, גם בבוקרשט יש הפרדה בין מופעים מהוקצעים ואותנטיים, לבין כאלה שהם פשוט ממוסחרים "מדי" או לא מספקים תמורה למחיר הכרטיס המשולם עליהם. מומלץ לבדוק ביקורות של מופע לפני שמחליטים האם להקדיש לו ערב אחד.

קניות בבוקרשט – מותגים בינלאומיים לצד גלריות בוטיק

רומניה נחשבת כיום לאחד מיעדי השופינג המומלצים שיש באירופה בדומה לפראג וערים מזרח אירופאיות אחרות. נכון, לא כל הפריטים שמוכרים כאן יתאימו לטעם הישראלי הממוצע, אבל מנגד יש כאן מספיק אופציות וגם המחירים הנגבים בסופו של יום הם זולים במיוחד בקנה מידה אירופאי או ישראלי.

מי שרוצה לעשות את הקניות שלו בעיר בסטייל יוכל לבקר בשדרת ויקטוריה, שבולטת גם ביופי שלה. כך, לצד ביקור בכמה אטרקציות מעניינות לצד הדרך – כמו כיכר המהפכה, ארמון CEC והאטנאום – תמצאו חנויות יוקרה של כל המותגים הבינלאומיים המובילים, חנויות מקומיות, גלריות בוטיק קטנות ועוד. אזור זה נחשב ליוקרתי גם בכל הנוגע לאפשרויות הלינה בו, כך שמי שרוצה להתפנק באמת (ולשלם על כך מחיר גבוה בהשוואה למקומות לינה אחרים) יוכל לקבל כאן את מבוקשו.>

שתפו פוסט זה